790 757 765 biuro@viasigni.pl

Wynajem sygnalizacji świetlnej

Sygnalizator świetlny LEDW trakcie trwających robót budowlanych lub większych awarii powstałych na drodze, których naprawa może potrwać dłuższy czas, bardzo ważne jest zadbanie o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. W tym celu tymczasowej zmianie mogą ulec zasady poruszania się. Ustawienie odpowiednich znaków drogowych i sygnalizacji świetlnej jest w takim wypadku koniecznością. Jako firma zajmująca się projektowaniem i montażem oznakowania drogowego oferujemy wynajem sygnalizacji świetlnej.

Kontakt ws. wynajmu

Sygnalizacja drogowa wahadłowa – kiedy jest konieczna i jak działa?

Do zdarzeń drogowych, które wymagają zastosowania tymczasowej zmiany organizacji ruchu, należą wypadki i roboty budowlane. W pierwszym przypadku policja najczęściej sama kieruje ruchem, w drugim natomiast konieczne jest postawienie znaków drogowych informujących o zmianie, która obowiązuje wszystkie osoby poruszające się po drodze, na której toczą się prace. Kierownicy budowy lub służby planujące roboty muszą wcześniej zadbać o odpowiednie oznakowanie. Wynajem sygnalizacji świetlnej jest wówczas nie tylko najlepszym wyborem, ale również koniecznością. Jest to sygnalizacja przenośna, która działa dokładnie tam samo jak sygnalizacja instalowana na stałe. Ma ona zastosowanie wszędzie, gdzie jest to niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa na drodze. Szczególne znaczenie ma tutaj sygnalizacja drogowa wahadłowa, która stawiana jest na drodze dwukierunkowej, gdzie tymczasowo wyłączono z użytku jeden pas ruchu. W określonej odległości od siebie stawiane są dwa sygnalizatory. Są one ze sobą zsynchronizowane – na jednym sygnalizatorze pali się światło czerwone, a na drugim zielone, co pozwala pojazdom z obu stron pokonać ten sam odcinek, unikając kolizji. Czerwone światło po jednej stronie pali się tak długo, aż nie przejadą wszystkie samochody, które mają zielone światło naprzeciwko.

Sygnalizatory świetlne drogowe – nasza oferta

W naszej ofercie znaleźć można kilka rodzajów sygnalizatorów. Są to:

  • sygnalizacje 3-komorowe, ledowe, bezprzewodowe – można je dostosować do konkretnych potrzeb, np. na skrzyżowaniach, gdzie toczą się prace drogowe, w ruchu wahadłowym, na skrzyżowaniach typu „T”, na przejściach dla pieszych i w wielu innych sytuacjach; można je dowolnie programować,
  • sygnalizacje 3-komorowe, halogenowe, bezprzewodowe – działają na tej samej zasadzie, co sygnalizacje ledowa,
  • sygnalizacje z możliwością obustronnego włączenia czerwonego światła.

Wynajem sygnalizacji świetlnej

Działania w związku z wynajmem sygnalizacji montowanej tymczasowo we wskazanym, wymagającym tego miejscu prowadzone są przez profesjonalistów. Obejmują zarówno dostarczenie odpowiedniego sprzętu, jak i doradztwo, zaprojektowanie rozmieszczenia oraz montaż sprzętu. Co w tym wypadku oznacza profesjonalizm? Jest to nie tylko doskonała znajomość funkcjonowania sprzętu, ale też norm prawnych, które obowiązują na drodze. Sygnalizatory świetlne drogowe, które oferujemy, cechują się wysoką jakością wykonania, a kompleksowe usługi, jakie świadczymy, realizowane są z troską o bezpieczeństwo użytkowników. Każdy klient może przy tym liczyć na nasze wsparcie i niezbędną wiedzę w zakresie organizowania ruchu drogowego.

W razie pytań lub wątpliwości, a także w celu zamówienia urządzeń z naszej oferty, zapraszamy do kontaktu!

 

Kliknij aby ocenić
woj. podkarpackie, Rzeszów